Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
09.05 22:03 - Попаднах на статия във ФБ, в която според мен има рИзон
Автор: planinitenabulgaria Категория: Лични дневници   
Прочетен: 420 Коментари: 2 Гласове:
2

Последна промяна: 10.05 20:37

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
                                                 НОВАТА  КОАЛИЦИЯ                                           
                                                                                         /Автор незнакомый/

     Ние, както е известно,сме държавата на фасадния ремонт. Отвън латекс, вътре ръжда. На вратата нова табелка, зад нея старите тръби.

    По този изпитан панелен метод е сглобена и новата изпълнителна власт.

    На табелата пише: „Радев”. Тежко. Героично. Самотно. Само че като вдигнеш капака, вътре няма юмрук. Има коалиция. И то не каква да е.

     На времето Тройната коалиция поне имаше  някяква груба честност. Беше си тройна. Беше се коалиция. Човек я гледаше и знаеше от какво ще му стане тежко.

     Сега е по-финно. По-модерно.

     Тук имаме скрита коалиция, която се прави на експертност. Имаме партийни остатъци - чиновници за многократна употреба,  хора от ИТН, следи от ГЕРБ, кабели към ДПС и табелка „президентска отговорност”, сложена отпред да не личи много сглобката.

     И още нещо. Тази коалиция не е сглобявана след изборите. Била е мислена преди тях. Затова резултатът ги изненада така неприятно. Панът е бил ПП-ДБ  да стоят отпред като смокинов лист - европейски, градски, приличен – а зад тях да си върви старата  инсталация. Само че листът се оказа по-малък от срама.

    Да не се лъжем. Това не е кабинет.Това е политическа баня след ремонт от евтин майстор. Отпред плочките светят, отзад сифонът е вързан с тел.

    И за да е картината напълно завършена, има две фасади.

    Едната е европейска. За нея е сложен Атанас Пеканов – прилична лампичка на входа, да свети меко пред Брюксел. Да се вижда, че сме цивилизовани, че знаем какво е План за възстановяване, че можем да кажем „еврозона” без да се прекръстим.

     Другата фасада е руска. Там стои Иво Христов – идеологоческият авариен изход, човекът за случаите, когато вятърът задуха от изток и трябва бързо да се прибере  европейската табелка, да се извади старата папка и да се облясни, че суверинитетът ни пак е под заплаха.

    А вътре? Вътре е същата позната инсталация. Едни носят папки. Други носят влияние. Трети носят тишина. Четвърти носят старите зависимости в нови папки. И чичо Румен кара самолета, защото отвън така пише.

    Идеологията е за електората.

    Тройната коалиция беше коалиция на показ. Тази е коалиция зад гипсокартона. По-лоша е не защото е по-голяма, а защото се прави че я няма.

    На табелата – „Радев”,

    вътре – коалиция,

    отпред свети Европа,

    отзад духа Русия. 






Гласувай:
2



1. belkana - добър текст
09.05 22:45
.
цитирай
2. planinitenabulgaria - В статията има заподметната една истина:
10.05 11:50
belkana написа:
.

Така наречените политици за многократна употреба са офицерите за специални поръчки, които сега ще помагат на Радев при перестройката на Задкулисието. Има/ше /такива цели партии - Величие, Меч, АПС, Възраждане. Ченгетата от тях, на хранилка към Задкулисието сега са принадени към Радев. Той ще се бори с олигарсите, но има и специфични казуси - радевистката Ружа Райчев ще се бори срещу олитарха Андрей Райчев, който е декларираал 55 000 000 евро капитал. Радев на Задкулисието мамето му че разплаче, Ружа - на Андрей Райчев.
Напред, по пътя на возрожденьето е заглавието на книгата на Фартышев, който описва в ннея защо Андропов се е сппял на Путин за генсек на КПСС.
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: planinitenabulgaria
Категория: Туризъм
Прочетен: 15666922
Постинги: 5521
Коментари: 12099
Гласове: 20296
Архив
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930